Jak wybrać laptop do pracy biurowej?

Praca biurowa to dzisiaj często praca z komputerem. Za jego pomocą korzysta się z poczty elektronicznej i redaguje różnego rodzaju dokumenty. Korzysta się z arkuszy kalkulacyjnych i programów komputerowych. Nie są to działania skomplikowane i dlatego, kiedy wybiera się laptop do pracy biurowej, nie trzeba od razu decydować się na urządzenie drogie i o bardzo dobrych parametrach technicznych. Do prac tego rodzaju doskonale nadają się laptopy do 2000 zł i takie urządzenia można dzisiaj znaleźć bez najmniejszego problemu.

Parametry laptopa do pracy biurowej

Laptop do prac biurowych to urządzenie, przy którym spędza się codziennie wiele godzin. Dlatego przy jego wyborze trzeba mieć na uwadze rodzaj matrycy, w jaką jest wyposażony. Powinna to być matryca matowa, bo dzięki niej oczy dużo wolniej się męczą. Taka matryca nie odbija promieni słonecznych i dzięki temu komfort pracy jest dużo większy. Poza tym bardzo duże znaczenie ma też:

  • Podświetlanie ekranu – powinno być LED – owe. Wtedy każdy piksel podświetlony jest inną żarówką LED, co ma istotny wpływ na komfort pracy z laptopem i kondycję oczu.
  • Pojemna bateria. Ma to znaczenie, jeśli obowiązki zawodowe wykonuje się nie tylko w stacjonarnym biurze, ale i na różnego rodzaju wyjazdach, podczas których korzysta się z laptopa służbowego.
  • Rodzaj klawiatury – jeśli znajdują się w niej klawisze wyspowe, to pisanie na niej jest dużo łatwiejsze, a w przypadku prac biurowych ma to ogromne znaczenie. Dobrze jest, jeśli klawiatura jest większa, bo jej rozmiar też ma duży wpływ na komfort podczas pisania.

Jeśli chodzi o laptop do pracy biurowej, to mniejsze znaczenie ma rodzaj procesora, karty graficznej czy pojemność RAM. Oczywiście te elementy w jednostce muszą się znaleźć, jednak nie trzeba przywiązywać zbyt dużej uwagi, do jak najlepszych ich możliwości. Procesor może być generacji i3, bo taki na pewno będzie spełniał wymagania. Karta graficzna z powodzeniem może być kartą zintegrowaną. Ilość pamięci RAM może wynosić 300 lub 500 GB.

Ile powinien kosztować laptop do pracy biurowej?

Biorąc pod uwagę najważniejsze parametry techniczne laptopa do pracy biurowej, nie trudno dojść do wniosku, że za taki laptop nie trzeba płacić dużo. Już laptopy do 2000 zł będą urządzeniami, które sprawdzą się podczas prac biurowych. Co oczywiście nie oznacza, że taki laptop nie może kosztować więcej. Do prac biurowych równie dobrze można mieć do dyspozycji urządzenie dwa razy droższe. Tylko zdecydowana część możliwości drogiego laptopa będzie niewykorzystana.

Dodaj komentarz